Skialpinizmus v Kanade

Zatiaľ čo sa skialpinisti sveta tlačia do Chamonix, alebo Japonska, Kanaďania spokojne „sedia doma“. Niet sa čo čudovať.

Splňte si sen a zažite nezabudnuteľný prašan v skutočne divokej prírode!

DĹŽKA TÚR: 5-8 h
PREVÝŠENIE: 800-1300 m

› Pre milovníkov prašanu a divokej prírody.
› Program upravíme podľa Vašich požiadaviek a skúsenosti.

CENA:
Po dohode programu a dĺžky pobytu s naším horským vodcom, ktorý žil v Kanade 10 rokov.

Počet osôb: max. 4-6 osôb + 1 horský vodca

Najlepší termín: Január – Marec

Program

Všetko záleží na dĺžke pobytu a či chcete len lyžovať, alebo aj cestovať.

Ideálna dĺžka pobytu je 10-15 dní. Dovolenku si môžete predĺžiť a ostať lyžovať v jednom z krásnych kanadských stredísk.

My sme ako doma v horách a mestečkách provincií Britská Kolumbia a Alberta, ktoré ponúkajú viacero oblastí známe fantastickým prašanom:

  • Revelstoke
  • Rogers Pass
  • Whistler
  • Lake Louise
  • Jasper

Možnosť je začať Vašu dovolenku pristátím vo Vancouveri na západnom pobreží, alebo v Calgary 1000km východnejšie. Odlet buď z toho istého mesta, alebo presun autom do toho druhého a cestou lyžovať.

Náročnosť a Požiadavky

Vzhľadom na hlboký prašan a priemernú dĺžku denných túr je tento výlet určený čiastočne skúseným skialpinistom s dobrou kondíciou a dobrými lyžiarskymi schopnosťami.

Upozornenie: Mountain Pro Guiding si vyhradzuje právo kedykoľvek zmeniť alebo prispôsobiť program v závislosti od aktuálnych podmienok a lavínovej situácie.

Povinná výstroj a oblečenie

Skialpová výbava: lyže so skialp. viazaním, stúpacie pásy, skialp. lyžiarky, paličky, batoh (30-40 litrov) s bedrovým popruhom

Lavínová výbava: vyhľadávač (plus náhradné batérie), sonda, lopata

Ľadovcová a technická výbava: väčšinou nie je potrebná, ale záleží od momentálnych podmienok

Oblečenie: funkčné prádlo, ponožky (aj náhradné v batohu – tričko, ponožky), bunda softshell, perova bunda, bunda Gore-tex (s kapucňou), nohavice (softshell, windstopper), rukavice (2 páry), čiapka (aj náhradná)

Iné: fľaša na nápoj (1-1,5 l) alebo camelback, telefón, čelová lampa (plus náhradné batérie), slnečné okuliare (aj lyžiarske), krém na opaľovanie, krém na pery, peniaze v hotovosti, poistenie (Alpenverein), drobná strava na deň (tyčinka, čokoláda), mini-lekárnička – leukoplast, náplaste na otlaky, individuálne medicínske doplnky

Máte otázku?

Radi Vám poradíme, pomôžeme vybrať, alebo pripravíme dobrodružstvo na mieru. Splňte si Váš sen.