Všeobecné obchodné podmienky

Všeobecné obchodné podmienky

Zrušenie túry, storno poplatky, poukazy, bezpečnosť…

Rezervácia a storno poplatky

Všetky naše aktivity (výstupy na štíty, kurzy, skialpinistické túry, teambuildingy…) sa objednávajú vyplnením rezervačného formulára, zaslaním e-mailu alebo telefonicky.

Ak nás klient kontaktuje rezervačným formulárom alebo e-mailom, dostane od nás potvrdzovací e-mail, v ktorom nájde všetky podrobné informácie týkajúce sa rezervácie a platby.

Záväzná rezervácia sa potvrdzuje zaplatením zálohy vo výške 100% z celkovej sumy. O obdržaní úhrady a zároveň o potvrdení rezervácie bude klient informovaný e-mailom.

Zrušenie túry, výstupu, kurzu, teambuildingu

 • Pokiaľ sa túra, teambuilding alebo kurz nezrealizuje našou vinou, klientovi bude vrátená celá zaplatená suma.
 • Ak sa túra, kurz alebo teambuilding nezrealizuje kvôli nevhodnému počasiu a vopred sa zruší, klient má možnosť vybrať si náhradný termín. Ak klientovi žiadny náhradny termín nevyhovuje, bude mu vrátena plná suma.
 • Ak sa túra, kurz nezrealizuje kvôli nevhodnému počasiu a klient sa rozhodne si vybrať náhradný termín, a medzitým sa ceny za kurz alebo túru zmenili, bude sa klientovi účtovať doplatok do novej ceny kurzu či túry.
 • Ak klient zruší túru alebo teambulding 1, 2 alebo 3 dni pred konaním, nemá nárok na vrátenie peňazí.

Storno poplatky – vodenie

 • Ak klient zmení termín viac ako 2 x, bude mu za každú ďalšiu zmenu účtovaný admin poplatok – 20 €.
 • Ak klient zruší túru 3 dni pred jej začatím v mimo sezóne a 14 dní pred jej začatím v hlavnej sezóne (od 1.6. do 31.10.), bude mu účtovaný admin poplatok – 100 % z celkovej ceny.
 • Ak horský vodca (daľej len HV) príde na stretnutie, ale na túru sa nevyrazí, bude klientovi účtovaný admin poplatok – 30 €.
 • Ak HV príde na chatu, ale túra sa zruší, bude klientovi účtovaný admin poplatok – 50 €.
 • Ak HV vyrazí na túru a túra sa zruší pred naviazaním na lano, bude klientovi účtovaný admin poplatok – 50% z celkovej ceny.
 • Ak HV vyrazí na túru a túra sa zruší po naviazani na lano, bude klientovi účtovaný admin poplatok – 100 % z celkovej ceny.
 • Ak sa túra zruší z dôvodu nedostatočnej kondičnej a technickej vybavenosti klienta, bude klientovi účtovaný admin poplatok – 100 % z celkovej ceny.

Storno poplatky – kurzy

 • Ak klient zruší kurz 14 dní pred jeho začatím a nevyberie si náhradný termín, bude mu účtovaný admin poplatok – 50 % z celkovej ceny.
 • Ak klient zruší kurz 7 dní pred začatím a nevyberie si náhradný termín, bude mu účtovaný admin poplatok – 100 % z celkovej ceny.
 • Ak klient zruší kurz 4 dní pre začatím, bude mu účtovaný admin poplatok – 100 % z celkovej ceny.

Klient si môže kedykoľvek za seba nájsť náhradu.

 • Ak sa kurz nenaplní Mountain Pro Guiding vráti klientovi – 100 % z celkovej ceny.

Klient musí absolvovať kurz v danej zimnej sezóne.

Storno poplatky – teambuilding

Ak firma pošle záväznú objednávku na teambuilding a zruší ho 10 dní pred jeho začatím, bude jej účtovaný admin poplatok – 50 % z celkovej ceny.

Darčekový poukaz

Darčekový poukaz má platnosť jeden rok od zakúpenia. Predĺženie platnosti nie je možné.

Obdarovaná osoba, po dohode s nami, si môže vybrať termín, aký jej vyhovuje a je ešte v našom kalendári voľný.

Prosím upovedomte obdarovaného, že platnosť poukazu je na jeden rok od zakúpenia. Po vypršaní platnosti je poukaz neplatný.

 • Mountain Pro Guiding nevracia zaplatenú sumu za darčekový poukaz.

Firemné / skupinové výstupy alebo iné aktivity

Ak si spoločnosť rezervuje viac ako 4 horských vodcov na určitý termín, cenová ponuka je riešená individuálne.

Bezpečnosť

Horolezectvo, skialpinizmus a pohyb vo vysokohorskom prostredí môže byť nebezpečný a nie je možné úplne vylúčiť nebezpečenstvo úrazu z objektívnych dôvodov (padajúce kamene atď…).

 • Klient je povinný upozorniť na svoje zdravotné problémy, ktoré by mohli ovplyvniť priebeh túry, teambuildingu alebo kurzu (epilepsia, srdcové problémy, astma a iné ) a zaroveň berie na vedomie, že ide na vlastnú zodpovednosť.
 • Mountain Pro Guiding si počas celého roka kedykoľvek vyhradzuje právo na uprávu resp. zníženie počtu osôb prihlásených na danú aktivitu alebo výstup a to pri neočakávanej zmene počasia resp. podmienok, ktoré môžu nastať v danom období. To znamená, ak v danom období nasneží alebo pretrvá snehová pokrývka, vtedy nastávajú sťažené podmienky a horský vodca má právo znižiť počet osôb z troch na dve a to hlavne pri výstupe na ktorýkoľvek štít v Tatrách alebo aktivite, kde by mohla byť ohrozená bezpečnosť klientov.
 • Minimálny vek detí na absolvovanie túry, kurzu je 7 rokov.
 • Mountain Pro Guiding si vyhradzuje právo kedykoľvek zmeniť lokalitu túry a to v prípade nevhodných podmienok, alebo vysokého lavínového nebezpečenstva. MPG má právo zrusiť túru, ak klient nie je dostatočne fyzicky a technicky zdatný a ohrozuje to celú skupinu. MPG si vyhradzuje právo kedykoľvek pre nevyhovujúce podmienky zrušiť túru.

Všetky výstupy na tatranské štíty realizujeme v súlade s platným návštevným poriadkom TANAPu.

Poistenie

MPG zabezpečuje poistenie na zásah horskej záchrannej služby pre klientov na Slovensku zdarma. Mimo Slovenska je klient povinný zabezpečiť si poistenie sám a to na všetky aktivity.

Vaša bezpečnosť je našou prioritou.

Máte otázku?

Radi Vám poradíme, pomôžeme vybrať, alebo pripravíme dobrodružstvo na mieru. Splňte si Váš sen.